اینتل پردازنده های Xeon W3400/2400 را با حداکثر 56 هسته، 112 خط PCIe Gen5 و پشتیبانی از حافظه 8 کاناله DDR5 راه اندازی کرد.

چرا مهم است: پردازنده‌های Xeon W-3400 و Xeon W-2400 پایه محاسباتی سطح بالایی را ارائه می‌کنند که متخصصان امروزی برای آینده محاسباتی به آن نیاز دارند. پشتیبانی از حافظه‌های DDR5 RDIMM، PCIe Gen 5.0 و Wi-Fi 6E به حرفه‌ای‌ها فناوری‌های پلت‌فرم پیشرفته‌ای را می‌دهد که برای بارهای کاری محاسباتی آینده نیاز دارند. و فناوری‌های سرویس‌پذیری (RAS) تضمین می‌کند که زمان کار ایستگاه کاری به حداکثر می‌رسد تا حرفه‌ای‌ها نگران وقفه‌های گردش کار نباشند.

سایر ویژگی های پلتفرم عبارتند از:

  • حداکثر 105 مگابایت کش L3 برای افزایش عملکرد و مدیریت داده ها.
  • پشتیبانی از هشت کانال از حافظه DDR5 RDIMM تا 4 ترابایت ظرفیت حافظه و افزایش پهنای باند حافظه را برای مجموعه داده‌های بزرگ و بارهای کاری پرحجم.
  • فناوری‌های حافظه ECC و RAS از یکپارچگی داده‌های حیاتی و قابلیت اطمینان سیستم پشتیبانی می‌کنند.
  • تا 112 خط CPU PCIe Gen 5.0 در پردازنده‌های Xeon W-3400 و تا 64 خط CPU PCIe Gen 5.0 در پردازنده‌های Xeon W-2400 برای چند
  • پردازنده‌های گرافیکی، SSD و کارت‌های شبکه به حرفه‌ای‌ها انعطاف‌پذیری پیکربندی را برای انجام وظایف بعدی خود می‌دهند.
  • یکپارچه Intel® Wi-Fi 6E برای آخرین اتصال به شبکه.
  • پشتیبانی جامع از اورکلاک برای پردازنده‌های قفل نشده – از جمله اولین ویژگی‌های اورکلاک حافظه DDR5 XMP 3.0 RDIMM در صنعت.
  • نسل سوم Intel® Deep Learning Boost (AMX، Bfloat16) شتاب یادگیری عمیق بسیار کارآمدتری را برای آموزش هوش مصنوعی و استنتاج ارائه می دهد.
  • فن‌آوری‌های سازمانی Intel vPro برای ویژگی‌های امنیتی پیشرفته، کنترل نسخه میان‌افزار و مدیریت از راه دور، استقرار آسان سیستم را در محیط سازمانی امکان‌پذیر می‌سازد.

آنچه را ارائه می دهد: پردازنده رده بالای Intel Xeon w9-3495X که با حداکثر 56 هسته در یک سوکت در دسترس است، دارای یک کنترلر حافظه بازطراحی شده و حافظه پنهان L3 بزرگتر است که تا 28 درصد یک رشته 1 و تا 120 درصد بهبود عملکرد چند رشته ای را ارائه می کند. نسل قبلی. و فرکانس‌های عملیاتی تا 4.8 گیگاهرتز با فناوری Intel® Turbo Boost Max 3.0 عملکرد محاسباتی باورنکردنی را در بارهای کاری روزانه به کاربران حرفه‌ای ارائه می‌دهد.

چه خبر: اینتل امروز پردازنده های جدید Intel® Xeon® W-3400 و Intel® Xeon® W-2400 ایستگاه کاری دسکتاپ (با نام رمز Sapphire Rapids) را معرفی کرد که توسط Intel® Xeon® w9-3495X، قدرتمندترین پردازنده دسکتاپ اینتل تا کنون طراحی شده. این پردازنده‌های جدید زئون که برای سازندگان حرفه‌ای ساخته شده‌اند، عملکرد بسیار خوبی را برای حرفه‌ای‌های رسانه و سرگرمی، مهندسی و علوم داده ارائه می‌کنند. سری پردازنده‌های Xeon W-3400 و Xeon W-2400، با معماری جدید محاسباتی، هسته‌های سریع‌تر و بسته‌بندی‌های جدید تعبیه‌شده با پل اتصال چند لایه (EMIB)، مقیاس‌پذیری بی‌سابقه‌ای را برای افزایش کارایی فراهم می‌کنند.

پردازنده‌های جدید ایستگاه کاری Intel Xeon W-3400 و Intel Xeon W-2400 جهشی عظیم در عملکرد و قابلیت‌های پلت‌فرم پیشرفته ارائه می‌کنند.

برای بیش از 20 سال، اینتل متعهد به ارائه بالاترین کیفیت پلتفرم های ایستگاه کاری – ترکیبی از محاسبات با کارایی بالا و پایداری قوی – برای کاربران حرفه ای رایانه شخصی در سراسر جهان بوده است. پلت فرم جدید ایستگاه کاری دسکتاپ Intel Xeon ما به طور منحصر به فردی طراحی شده است تا نوآوری و خلاقیت سازندگان حرفه ای، هنرمندان، مهندسان، طراحان، دانشمندان داده و کاربران قدرتمند را آزاد کند – که برای مقابله با سخت ترین حجم کاری امروزی و همچنین حجم کاری حرفه ای آینده ساخته شده است. ”


«پایان بیانیه مطبوعاتی»

منبع


اینتل پردازنده های جدید Xeon Workstation را راه اندازی می کند – راه حل نهایی برای حرفه ای ها

– راجر چندلر، معاون و مدیر کل اینتل، Creator and Workstation Solutions، Client Computing Group

وقتی در دسترس است: پردازنده‌های ایستگاه کاری Xeon W-3400 و W-2400 برای پیش‌سفارش در 15 فوریه از شرکای صنعتی در دسترس خواهند بود و سیستم از ماه مارس در دسترس خواهد بود. قیمت پیشنهادی مشتری برای خانواده پردازنده های Intel Xeon W از 359 دلار (Xeon w3-2423) شروع می شود و تا 5889 دلار (Xeon w9-3495X) می رسد.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر