اینتل همچنین در حال آماده سازی Video Super Resolution برای مرورگرهای کروم است

فناوری Super Resolution نه فقط برای گرافیک GeForce RTX.

نحوه فعال کردن Intel VSR در کروم، منبع: @SquashBionic

Intel VSR، منبع: Dcinside/Quasar Zone

ما هیچ موفقیتی در فعال کردن این قابلیت در Tiger Lake iGPU نداشتیم، اما سایر کاربران خوش شانس تر بودند. در اینجا چند نمونه از Intel VSR که برای منابع ویدیویی مختلف کار می کند (Twitch، Bilibili) آورده شده است:

اینتل همچنین در حال کار بر روی فناوری وضوح فوق العاده خود برای ویدیو در مرورگرهای Chromium است. قبلاً ردپایی از چنین فناوری‌هایی را دیده‌ایم که توسط مهندسان اینتل برای توسعه Chromium ارجاع شده است، اما دقیقاً مشخص نبود که چگونه و آیا حتی کار می‌کند.

مهم است که به یاد داشته باشید که VSR به طور رسمی توسط اینتل پشتیبانی نمی شود، بنابراین ما قویاً توصیه می کنیم منتظر پشتیبانی رسمی باشید. در واقع، این شرکت حتی تایید نکرده است که چنین ویژگی برنامه ریزی شده است.

منبع: @SquashBionic، hddvddegogo، QuasarZone، Dcinsideمنبع

نتایج ممکن است بسته به منبع ویدیو و قدرت پردازش GPU متفاوت باشد. تا کنون، فناوری VSR برای ویدیو افزایش توان قابل مشاهده را برای پردازنده‌های گرافیکی نشان می‌دهد، بنابراین ممکن است همیشه استفاده از آن را توجیه نکند.

همانطور که مشخص است، این فناوری قبلاً برای برخی از پردازنده‌های گرافیکی اینتل فعال است، اما هنوز به طور رسمی پشتیبانی نمی‌شود و برای فعال کردن نیاز به تغییر دستی دارد. همانطور که گفته شد، هیچ سوئیچ جادویی در کنترل پنل گرافیکی اینتل وجود ندارد، اما دستوری وجود دارد که می تواند برای کروم وارد شود.

Intel VSR، منبع: Quasar Zone

وضوح تصویر فوق العاده اینتل

Intel VSR، منبع: hddvddegogo

پشتیبانی از فناوری به معماری بستگی دارد، اما گزارش شده است که برای نسل دهم هسته و پردازنده‌های گرافیکی مجتمع جدیدتر فعال است. علاوه بر این، برای Intel Arc نیز کار می کند، بنابراین کیفیت و عملکرد احتمالاً به سخت افزار بستگی دارد. در مورد الزامات، Chrome باید حداقل نسخه 109 باشد (بنابراین قدیمی تر از آنچه برای NVIDIA لازم است)، شتاب سخت افزاری باید برای Chrome فعال باشد و یک GPU سازگار باید وجود داشته باشد. سپس یک دستور خاص باید به میانبر برنامه اضافه شود:

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر