اینتل رسماً Arc A770 16GB نسخه محدود را متوقف کرد

آنچه به همان اندازه مهم است، اعلان تغییر محصول برای Arc A750 Limited Edition که یکی از مقرون به صرفه‌ترین پردازنده‌های گرافیکی «مدرن» در بازار است، صادر نشد.

مشخصات سری ARC Alchemist دسکتاپ اینتل
VideoCardz.com Arc A770 16GB Arc A770 8GB Arc A750
طراحی نسخه محدود (فقط طرح های AIB)
پردازنده گرافیکی ACM-G10 ACM-G10 ACM-G10
هسته های Xe
موتورهای XMX
هسته های FP32
ساعت GPU
اندازه حافظه
اتوبوس حافظه
ساعت حافظه
پهنای باند
TBP
تاریخ عرضه اکتبر 2022 اکتبر 2022 اکتبر 2022

اینتل Arc A770 Limited Edition متوقف شد، منبع: Intel

اینتل به طور غیرمنتظره ای اعلام کرد که دیگر پردازنده های گرافیکی Arc A770 Limited Edition را عرضه نخواهد کرد. این اعلامیه فقط بر پردازنده‌های گرافیکی با برند اینتل «نسخه محدود» و فعلاً فقط A770 SKU را تحت تأثیر قرار می‌دهد. این بدان معناست که تمام طراحی‌های شریک هیئت مدیره به همان شکلی که بود ادامه خواهند داشت و اینتل سیلیکون‌ها را مانند گذشته به شرکت‌های مذکور ارسال خواهد کرد. PC Gamer.

شایان ذکر است اطلاعیه تغییر قیمت روز گذشته صادر شده و هم اکنون لازم الاجرا شده است. این شرکت معمولاً زودتر توقف یا تغییر محصول را اعلام می کند و چنین فرآیندهایی مراحل زیادی دارد (تا یک سال طول می کشد). این PCN قبلاً ایجاد شده است، که نشان می‌دهد دیگر کارت LE ساخته نخواهد شد.

منبع: اینتل (PDF)

منبع

Arc A770 Limited Edition دیگر وجود ندارد

اینتل اعلام کرده است که Arc A770 Limited Edition را متوقف خواهد کرد.

A770 LE یکی از معدود مدل های اینتل بود که با 16 گیگابایت VRAM عرضه شد. این بدان معناست که تنها سه مدل Arc A770 16GB در بازار باقی خواهند ماند، از جمله: ACER Predator Bisfrost و Gunnir Photon در سیاه و سفید، بنابراین مطمئناً لیست طولانی نیست. با این حال، اینتل همچنین یک SKU 8 گیگابایتی را به شرکای خود ارائه می دهد و چهار مدل نیز از این پیکربندی برخوردار هستند.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر