اینتل در حال آماده سازی سری پردازنده های موبایل نسل بعدی Arrow Lake-HX است


تجهیزات آزمایشی Intel Arrow Lake-HX برای سری‌های موبایل نسل بعدی آماده شده است

نشت ابزارهای تست سری ARL-HX (Arrow Lake-HX) برنامه های اینتل برای جانشین Raptor Lake را تایید می کند.

یک یادآوری سریع که سری H ‘علاقه مند’ پردازنده های اینتل Core با SKU های “HX” در سال 2022 گسترش یافت. اینتل اولین پلتفرم هیبریدی دسکتاپ و موبایل خود را برای کاربران پرمشقت منتشر کرد و آن را “فوق العاده موبایل” یا “عضلانی” نامید. بخش. این سری دارای سیلیکون دسکتاپ روی یک اینترپوزر BGA موبایل بود که تعداد هسته‌های بالاتر را باز می‌کرد، اما قدرت محدودی را برای موبایل برای فاکتور زیر 55 وات پایه و حداکثر 157 وات توربو باز می‌کرد.

به نظر می‌رسد که جانشین سری سیزدهم Core-HX (دریاچه رپتور) باید بر اساس Arrow Lake ساخته شود. یک interposer برای “Gen5 VR Test Tool” تصویر شده است که تایید می کند این سری از سوکت BGA2114 استفاده خواهد کرد. این درز اطلاعات دیگری مانند تعداد هسته یا حتی نام SKUهای سری HX آینده را ارائه نمی دهد.

اگرچه به نظر می رسد این اطلاعات از پلتفرم توزیع محتوای Intel NDA فاش شده است، اما این شرکت هنوز برنامه های خود را برای پردازنده های Arrow Lake-HX تایید نکرده است. با این حال، این ممکن است یکی از اولین نشانه‌هایی باشد که نشان می‌دهد Arrow Lake و Meteor Lake در کنار یکدیگر به‌عنوان ارتقاء بعدی سری موبایل‌های Core اینتل راه‌اندازی می‌شوند.

بخش‌های پردازنده مرکزی اینتل، منبع: اینتل

سری سیزدهم Core-HX هسته های بیشتر، ساعت های بالاتر و خطوط PCIe بیشتری نسبت به سری Core H/U ارائه می دهد. جانشین مبتنی بر Arrow Lake به خوبی می تواند به این معنی باشد که ما شاهد CPU های دسکتاپ Arrow Lake نیز خواهیم بود.

منبع: @harukaze5719منبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر