ایسوس سری GeForce RTX 4090 TUF OG را با خنک کننده RTX 3090 Ti معرفی کرد.

از نظر مشخصات، به نظر می رسد هر دو طراحی قدیمی تا جدید از ساعت های مشابهی استفاده می کنند (تا 2595 مگاهرتز ساعت تقویتی در حالت OC). با این حال، طراحی فیزیکی تغییر کرده است. در مقایسه با طراحی جدیدتر، کارت‌های TUF OG نازک‌تر هستند (شکاف 3.65 در مقابل شکاف 3.2) و 2 سانتی‌متر کوتاه‌تر (34.8 سانتی‌متر در مقابل 32.6 سانتی‌متر).

منبع: ایسوس از طريق @momomo_usمنبع

TUF OG در مقابل پردازنده‌های گرافیکی TUF RTX 4090، منبع: ایسوس

سری ASUS TUF OG: RTX 4090 باریکتر و کوتاهتر

امروز ایسوس دو کارت گرافیک GeForce RTX 4090 به نام TUF OG را عرضه کرد. این اعلامیه ای است که این شرکت هفته گذشته انجام داد و اگر کسی نام GPU آینده را حدس بزند، یک کارت رایگان ارائه می دهد. احتمالاً هیچ کس انتظار نداشت که طراحی قدیمی TUF شناخته شده از سری RTX 3090 تجدید شود، اما این دقیقاً همان چیزی است که امروز اعلام شد.

TUF OG در مقابل پردازنده‌های گرافیکی TUF RTX 4090، منبع: ایسوس

اکنون، این اولین بار نیست که ایسوس کولرهای قدیمی خود را برای SKUهای جدید تازه می کند، اما قطعاً چیزی نیست که در سری قبلی GeForce یک اتفاق معمول بود. این ما را به تعجب وا می دارد که هدف از این به روز رسانی طرح های قدیمی برای کارت های جدید چیست، اما تنها چیزی که به ذهن می رسد کاهش هزینه تولید یا استفاده مجدد از خنک کننده هایی است که قبلا ساخته شده اند.

همانطور که می بینید، RTX 4090 TUF OG دارای PCB بسیار بزرگتری در مقایسه با طراحی به روز شده 2022 است. دلیل احتمالی این امر این است که RTX 3090 Ti TUF PCB برای سری 4090 استفاده شد، زیرا هر دو GPU با پین سازگار بودند. بررسی سریع بررسی‌های RTX 3090 Ti TUF/STRIX این موضوع را تأیید می‌کند، اما PCB کپی دقیقی نیست.

همانطور که انتظار می رفت، پردازنده گرافیکی TUF Gaming که قرار بود امروز عرضه شود، یک SKU جدید NVIDIA نیست، بلکه کاملا برعکس است.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر