ایسوس بیانیه ای در مورد مشکلات کارت خوان ROG Allly SD منتشر کرد


ASUS ROG Ally با مشکلات کارت SD مواجه است

ایسوس در حال حاضر با گزارش‌هایی از سوی کاربران کنسول‌های ROG Ally در مورد معیوب بودن کارت‌خوان‌های SD در دستگاه‌های خاص و شرایط خاص مواجه است.

اعتبار تصویر: pemmzchannel

بیانیه کوتاهی از مدیر ارشد بازاریابی محتوا ایسوس تأیید می کند که رایانه شخصی بازی دستی کوچک با مشکل کارت خوان های SD مواجه است. این شرکت مجبور شد به گزارش‌های بسیاری از کاربرانی که پس از استفاده از کارت‌های SD روی دستگاه اعتراف کرده‌اند، با مشکل مواجه شده‌اند، واکنش نشان دهد. اکنون تأیید شده است که این مشکل در شرایط استرس حرارتی ایجاد شده است که ممکن است منجر به اختلال در عملکرد دستگاه شود.

کارت خوان SD نزدیک به بخش VRM دستگاه قرار دارد، علاوه بر این ایسوس یک محلول حرارتی را درست در بالای خواننده قرار داده است. در حالی که کارت‌های SD می‌توانند تا دمای 85 درجه سانتیگراد را تحمل کنند (طبق WD)، چنین دماهایی برای پردازنده‌های AMD Ryzen خارق‌العاده نیستند. این، همراه با فرم کوچک دستگاه و ظرفیت خنک کننده محدود، ممکن است به خوبی به این حد برسد و بر عملکرد کارت خوان SD تأثیر منفی بگذارد.

عصر همگی بخیر. HQ بیانیه جدیدی در رابطه با کار خود بر روی کارت خوان SD Allly منتشر کرده است:

ما می خواهیم از جامعه برای پاسخ پرشوری که برای ROG Ally دریافت کرده ایم تشکر کنیم. حمایت شما هم بسیار زیاد و هم ارزشمند بوده است، بنابراین ما برای بهبود تعدادی از چیزها سخت کار کرده ایم. پس از تایید آزمایش داخلی، در شرایط تنش حرارتی خاص، ممکن است کارت خوان SD دچار اختلال شود.

برای کاهش این مشکل، به‌روزرسانی‌ای را منتشر می‌کنیم که سرعت پیش‌فرض و حداقل فن را روی دستگاه تنظیم می‌کند تا قابلیت اطمینان را بهبود بخشد و صدای فن را کنترل کند، زیرا می‌دانیم که این موضوع برای بسیاری از شما نگران است.

اگر در حال حاضر مشکلی با کارت خوان SD خود دارید، لطفاً تماس بگیرید [email protected] (ایالات متحده) یا با خدمات مشتری منطقه خود به واحد RMA خود تماس بگیرید، که ما آن را برای هر گونه مشکل بررسی و تعمیر خواهیم کرد.

– ویستون گوردون، ایسوس

ASUS ROG Ally PCB و محلول حرارتی، منبع: ifixit/JerryRigEverything

کنسول‌های ROG Ally یک ویژگی ارتقای فضای ذخیره‌سازی راحت را ارائه می‌دهند که به کاربران امکان می‌دهد به راحتی درایو SSD M.2 2230 را تعویض کنند. انتقال داده‌ها را می‌توان از طریق شبکه یا درایوهای USB نیز انجام داد، اما گزینه کارت SD انعطاف‌پذیری بیشتری را برای گیمرها برای انتقال مجموعه داده‌های بزرگ و در عین حال قابل حمل بودن فراهم می‌کند. متأسفانه، برخی از کاربران با مشکلاتی مواجه شده‌اند که در آن حذف کارت SD پس از جلسات طولانی بازی دشوار می‌شود، به غیر از مواردی که به طور کامل کار نمی‌کنند.

به منظور رفع این مشکل بدون آسیب رساندن به فضای ذخیره سازی قابل ارتقا واحد خود، در حال حاضر هیچ راه حل روشنی وجود ندارد. به نظر می‌رسد این مشکل بر چندین کاربر تأثیر می‌گذارد و تلاش‌هایی توسط ASUS و اعضای انجمن برای یافتن یک راه‌حل دائمی در حال انجام است. در بیانیه‌ای رسمی، این شرکت پیشنهاد می‌کند که تغییر مشخصات فن ممکن است نقشی کلیدی در حل یا حداقل محدود کردن این مشکل داشته باشد.

منبع: ASUS (Discord) از طریق Tom’s Hardware

منبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر