ایسوس برای فروش، تولید و توسعه سیستم‌های NUC اینتل در حال حرکت است

ایسوس خط تولید NUC را از اینتل تحویل گرفت

منبع: اینتل

منبع

-سام گائو، معاون اینتل و مدیر کل Intel Client Platform Solutions

سری محصولات NUC (واحد بعدی محاسبات) از سیستم های فشرده و لپ تاپ های مرجع توسعه یافته توسط اینتل تشکیل شده است که توسط شرکای کلیدی نیز ارائه می شوند. در حالی که ASUS، ASRock و Gigabyte طراحی های فشرده خود را دارند، پیشنهادات اینتل اغلب پیشرفته تر بوده است. قابل ذکر است، اینتل محصولات منحصر به فردی مانند سری Canyon را معرفی کرد که ترکیبی از یک CPU اینتل با یک پردازنده گرافیکی مجزای اینتل است.

«تیم محصول سیستم‌های NUC ما محصولات منحصربه‌فردی را ارائه کرد که باعث نوآوری در بازار بسیار کوچک شد. همانطور که ما استراتژی خود را برای فعال کردن شرکای اکوسیستم برای ادامه نوآوری و رشد محصول سیستم های NUC متمرکز می کنیم، اولویت ما اطمینان از انتقال آرام برای مشتریان و شرکای خود است. من مشتاقانه منتظر ASUS هستم که به ارائه محصولات استثنایی و پشتیبانی از مشتریان سیستم NUC خود ادامه دهد.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی رسمی اینتل، ایسوس و اینتل برای تولید، فروش و پشتیبانی از سیستم‌های NUC به برگه‌هایی دست یافته‌اند. همانطور که هفته گذشته اعلام شد، اینتل تصمیم گرفته است که سرمایه گذاری در خط تولید NUC خود را متوقف کند.

این قرارداد به ایسوس حق توسعه سیستم های NUC خود را در آینده می دهد. در نتیجه، می‌توان انتظار داشت که ایسوس سری NUC 14 را توسعه دهد، نه اینتل. با این حال، این مشروط به استفاده ایسوس از نام محصول Intel NUC به جای نام محصول خود است. باید دید که آیا ایسوس قصد دارد فراتر از سیستم‌های معمولی NUC/Mini-PC گسترش یابد و طرح‌های غیرمتعارف بیشتری مانند Raptor Canyon یا Serpent Canyon را بررسی کند. به هر حال، این سیستم های NUC بسیار مورد توجه گیمرها هستند.

بر اساس این قرارداد، ایسوس مسئولیت محصولات NUC را بر عهده خواهد گرفت. آنها موافقت کرده‌اند که به پشتیبانی از سیستم‌های هسته‌ای نسل دهم تا سیزدهم ادامه دهند و محصولات آینده NUC را بر اساس معماری‌های فاش نشده توسعه دهند.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر