ایالات متحده برای صادرات پردازنده‌های گرافیکی NVIDIA A100/H100 به چین و روسیه مجوز لازم را اعمال می‌کند، درآمد 400 میلیون دلاری در خطر است.

چشم انداز شرکت برای سه ماهه سوم مالی ارائه شده در 24 آگوست 2022 شامل تقریباً 400 میلیون دلار فروش بالقوه به چین بود که ممکن است مشمول مجوز جدید باشد اگر مشتریان مایل به خرید محصولات جایگزین شرکت نباشند یا اگر ایالات متحده آمریکا نخواست. مجوزها را به موقع اعطا می کند یا مجوزها را به مشتریان مهم رد می کند.

NVIDIA ملزم به دریافت مجوز برای صادرات هر پردازنده گرافیکی A100 یا سیستم هایی مانند DGX/HGX بر اساس جدیدترین معماری های شرکت است. الزامی که به تازگی تحمیل شده است همچنین برای پردازنده های گرافیکی H100 (Hopper) آینده NVIDIA یا محصولاتی که عملکرد مشابهی دارند اعمال می شود.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به NVIDIA اطلاع داده است که ممکن است جدیدترین GPUهای مرکز داده خود را بدون مجوز به روسیه و چین صادر نکند.

NVIDIA ممکن است با 400 میلیون دلار از دست دادن درآمد ناشی از فروش بالقوه پردازنده‌های گرافیکی A100/H100 در چین مواجه شود، اما تنها در صورتی که جایگزینی ارائه نشود یا SEC مجوز صادرات را به موقع صادر نکند.

SEC خاطرنشان می کند که این تصمیم ممکن است بر توسعه معماری NVIDIA Hopper تأثیر بگذارد زیرا این نیاز جدید همچنین NVIDIA را ملزم می کند تا «عملیات خاصی» را به خارج از چین منتقل کند.

NVIDIA ممکن است با محدودیت‌های صادراتی جدید، درآمد ۴۰۰ میلیون دلاری خود را از دست بدهد

دولت ایالات متحده معتقد است که چنین مجوزی برای محدود کردن خطر استفاده از چنین محصولاتی توسط هر دو کشور برای استفاده نظامی لازم است. البته لازم به ذکر است که NVIDIA در حال حاضر محصولاتی را به مشتریان در روسیه نمی فروشد.

موارد بیشتر برای دنبال کردن…https://t.co/0CWRP3TBZE

الزام مجوز جدید ممکن است بر توانایی شرکت برای تکمیل توسعه H100 به موقع یا پشتیبانی از مشتریان فعلی A100 تأثیر بگذارد و ممکن است شرکت را ملزم به انتقال برخی عملیات به خارج از چین کند. این شرکت با USG درگیر است و به دنبال معافیت برای توسعه داخلی و فعالیت های پشتیبانی شرکت است.

منبع: SEC آمریکامنبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر