اکنون می توانید بدون حساب کاربری از ChatGPT استفاده کنید

Menu

روز دوشنبه، OpenAI شروع به باز کردن ChatGPT برای کاربران بدون حساب کرد. این حرکت را به عنوان بخشی از ماموریت خود برای “در دسترس قرار دادن ابزارهایی مانند ChatGPT به طور گسترده توصیف کرد تا مردم بتوانند مزایای هوش مصنوعی را تجربه کنند.” همچنین داده‌های آموزشی بیشتری را به شرکت می‌دهد (برای کسانی که انصراف نمی‌دهند) و شاید کاربران بیشتری را به ایجاد حساب‌ها و اشتراک برای دسترسی برتر GPT-4 به جای مدل قدیمی‌تر GPT-3.5 که کاربران رایگان دریافت می‌کنند تشویق می‌کند.

من دسترسی فوری را آزمایش کردم، که – همانطور که تبلیغ شد – به من اجازه داد تا یک موضوع جدید GPT-3.5 را بدون هیچ گونه اطلاعات ورود شروع کنم. استاندارد چت بات “چگونه می توانم امروز به شما کمک کنم؟” صفحه نمایش ظاهر می‌شود، با دکمه‌های اختیاری برای ثبت‌نام یا ورود. اگرچه من امروز آن را دیدم، OpenAI می‌گوید که به تدریج دسترسی را از بین می‌برد، بنابراین اگر هنوز این گزینه را نمی‌بینید، بعداً دوباره بررسی کنید.

OpenAI می‌گوید حفاظت‌های بیشتری را برای کاربران بی‌حساب اضافه کرده است، از جمله مسدود کردن درخواست‌ها و تولید تصاویر در دسته‌های بیشتری نسبت به کاربرانی که وارد سیستم شده‌اند. هنگامی که از او خواسته شد اطلاعات بیشتری در مورد دسته بندی های جدیدی که مسدود می کند، داشته باشم، یکی از سخنگویان OpenAI به من گفت که در حین توسعه این ویژگی، کاربرانی که از سیستم GPT-3.5 خارج شده اند چگونه می توانند تهدیدات جدیدی را معرفی کنند، در نظر گرفته شده است.

این سخنگوی اضافه کرد که تیم‌های مسئول شناسایی و جلوگیری از سوء استفاده از مدل‌های هوش مصنوعی آن در ایجاد این ویژگی جدید مشارکت داشته‌اند و در صورت بروز تهدیدات غیرمنتظره، بر این اساس تنظیم خواهند شد. البته، همچنان هر کاری را که برای کاربرانی که به سیستم وارد شده اند انجام می دهد مسدود می کند، همانطور که در API تعدیل آن توضیح داده شده است.

وقتی وارد سیستم نشده‌اید، می‌توانید از آموزش داده برای درخواست‌های خود انصراف دهید. برای انجام این کار، روی علامت سؤال کوچک سمت راست کادر متن کلیک کنید، سپس تنظیمات را انتخاب کنید و کلید «بهبود مدل برای همه» را خاموش کنید.

OpenAI می گوید بیش از 100 میلیون نفر در 185 کشور از ChatGPT هفتگی استفاده می کنند. این اعداد خیره کننده برای خدمات 18 ماهه شرکتی است که بسیاری از مردم هنوز دو سال پیش درباره آن نشنیده بودند. حرکت امروز به کسانی که در ایجاد حساب کاربری مردد هستند، انگیزه‌ای می‌دهد تا از چت ربات متحول کننده جهان استفاده کنند و این اعداد را حتی بیشتر افزایش دهد.

منبع