اکتیویژن بلیزارد حدود 50 کارمند ورزش های الکترونیکی را در میان اصلاحات بالقوه Overwatch League اخراج می کند.


در میان آن، سابق حدود 50 کارمند از بخش ورزش های الکترونیکی خود را اخراج کرده است. این شرکت همچنین در حال آماده شدن برای برخی تغییرات بزرگ بالقوه در (OWL) است که ممکن است به فرمت حق رای خود در شهر پایان دهد.

به گفته کارمندان روز سه شنبه از اخراج کارکنان مطلع شدند . یکی از اعضای سابق تیم به این نشریه گفت که اخراج‌ها از ناکجاآباد اتفاق افتاد و پیشنهاد کرد که خدمه اسکلت می‌توانند فصل‌های OWL و World Series of Warzone را تعطیل کنند. با این حال، آنها اضافه کردند که “از نظر من، آنها کاملاً فاقد تجهیزات لازم برای پشتیبانی داخلی از هر چیزی که بعد از آن ورزش های الکترونیکی است.” اکتیویژن بلیزارد همچنین حدود 50 نفر از تیم های ورزشی خود را در مارس 2021 تشکیل می دهد.

این شرکت در گزارش درآمدی که امروز منتشر شد خاطرنشان کرد که توافقات خود را با مالکان تیم Overwatch League در سه ماهه گذشته اصلاح کرده است. “طبق شرایط اصلاح شده، پس از پایان فصل جاری لیگ Overwatch، تیم ها در مورد یک توافق عملیاتی به روز شده رای خواهند داد.” “اگر تیم ها به ادامه توافقنامه عملیاتی به روز شده رای ندهند، هزینه فسخ 6 میلیون دلاری به هر تیم شرکت کننده پرداخت خواهد شد.” این شرکت اضافه کرد که کل درآمد OWL کمتر از یک درصد از درآمد خالص تلفیقی آن را تشکیل می دهد.

گزارش‌ها اخیراً حاکی از آن است که لیگ Overwatch، با تیم‌هایی که پس از به تعویق افتادن پرداخت‌ها به دلیل همه‌گیری COVID-19، همچنان بین 6 تا 7.5 میلیون دلار دارند. در ابتدا گفته می شد که یک مقام در لیگ 20 میلیون دلار هزینه داشت و طبق گزارش ها برای تیم های گسترش دهنده که .

فیلادلفیا، PA - 29 سپتامبر: طرفداران قبل از شروع بازی در فینال بزرگ Overwatch League در مرکز Wells Fargo در 29 سپتامبر 2019 در فیلادلفیا، پنسیلوانیا وارد عرصه می شوند.  (عکس از هانتر مارتین/گتی ایماژ)

شکارچی مارتین از طریق گتی ایماژ

اگرچه شروع قدرتمندی داشت، OWL مدتی است که شروع کرده است. در دو فصل اول آن، بسیاری از مسابقات و فینال های بزرگ پایان فصل در ABC نمایش داده شد. پس از دو فصل میزبانی OWL از یک استودیوی تلویزیونی، فصل سوم قرار بود زمانی باشد که چشم انداز بزرگ جاه طلبانه OWL با .

با این حال، این در سال 2020 بود و قالب قبل از همه‌گیری COVID-19 همه چیز را تعطیل کرد. به اجبار یک جریان درآمد کلیدی و مدت‌ها وعده داده شده را برای صاحبان تیم OWL مسدود کرد، زیرا آنها قادر به کسب درآمد از رویدادهای زنده نبودند. رویدادهای زنده به تدریج در سال 2021 شروع به بازگشت کردند.

سکسکه های زیاد دیگری نیز وجود داشته است. وقتی OWL در سال 2020، بینندگان به طور قابل توجهی کاهش یافت. در حالی که در چند سال گذشته مواردی وجود داشته است، به نظر می رسد لیگ هنوز هم نظرها را به خود جلب می کند. حامیانی مانند و Kellogg’s در سال 2021 به دنبال شکایتی که شامل اتهامات آزار و اذیت جنسی گسترده و تبعیض در اکتیویژن بلیزارد بود، از کشتی فرار کردند.

چین یکی از قوی ترین بازارها برای بینندگان OWL در چند سال گذشته بوده است. با این حال، و اکثر بازی های بلیزارد دیگر پس از همکاری با NetEase که بازی ها را در آنجا منتشر کرده است، در حال حاضر در کشور در دسترس نیستند. این می‌توانست بر علاقه به اکوسیستم Overwatch در کشور تأثیر بگذارد. (در بیانیه درآمد خود، اکتیویژن بلیزارد اشاره کرد که “درگیر شدن و سرمایه گذاری بازیکن در Overwatch 2 در سه ماهه دوم سال به طور متوالی کاهش یافت، اما امیدواریم که ماه آینده بازیکنان را بازگرداند.)

بلیزارد امسال سعی کرد با باز کردن مسیری برای تیم‌های دسته دوم Contenders که برای اولین بار در بالاترین سطح ورزش‌های الکترونیکی Overwatch رقابت کنند، هیجان را در اطراف OWL تقویت کند. در ماه ژوئن، پس از ناکامی در به میدان گذاشتن یک تیم در نیم فصل اول، مشخص شد که شکارچیان چنگدو به اولین امتیاز برای همیشه تبدیل شدند.

مالکان تیم OWL مدتهاست که ادعا می کنند که پول کافی از لیگ به دست نمی آورند. در اوایل سال جاری، Jacob Wolf، روزنامه‌نگار الکترونیکی که تیم‌های OWL آن را وارد یک شرکت حقوقی کردند تا با Activision Blizzard برای نوعی تسکین اقتصادی مذاکره کنند «پس از سال‌ها هزینه‌های عملیاتی بالا و به طور مداوم وعده‌های درآمدی را از دست داده‌اند». مجله کسب و کار ورزشی که تیم ها حدود 1 میلیون دلار از OWL دریافت می کنند، اما هزینه ای بین 3 تا 5 میلیون دلار در سال برای اداره یک تیم رقابتی دارد، به این معنی که اکثر آنها با ضرر کار می کنند.

با توجه به پیامدهای مالی، تعجب آور نخواهد بود اگر تیم های OWL به پایان قرارداد خود با لیگ رای دهند. در حالی که مطمئناً لیگ Overwatch در قالب فعلی آن به پایان می رسد، Activision Blizzard همچنان در حال برنامه ریزی برای پشتیبانی از Overwatch esports است.

شان میلر، کمیسر OWL، گفت: «من می‌خواهم در مورد یک چیز به‌طور مشخص بگویم که Overwatch همچنان به یک اکوسیستم رقابتی در سال 2024 و بعد از آن متعهد است. . و ما در حال ساختن به سمت یک صحنه جهانی احیا شده هستیم که بازیکنان و هواداران را در اولویت قرار می دهد. میلر خاطرنشان کرد که بلیزارد به دنبال گزینه‌های مختلفی برای آینده ورزش‌های الکترونیکی Overwatch است و او بسیار خوش‌بین است: «ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا تجربه بازیکن و طرفداران تجربه‌ای باشد که مردم می‌خواهند به آن بازگردند. بخشی از و در مورد روشن شدن هیجان زده شوم.»

با این حال، اکوسیستم ورزش های الکترونیکی Overwatch ممکن است سال آینده بسیار متفاوت به نظر برسد. فینال بزرگ امسال در تورنتو می تواند پایان OWL همانطور که ما می شناسیم باشد.منبع