اپل می خواهد پرونده اپیک گیمز را به دادگاه عالی ببرد

وکلای اپل در پرونده خود ادعا می کنند که این حکم فراتر از Epic Games است و “از اختیارات دادگاه منطقه تحت ماده 3 فراتر می رود، که صلاحیت دادگاه فدرال را به پرونده ها و اختلافات واقعی محدود می کند.” اساساً، آنها استدلال می کنند که دادگاه بیش از حد عمل کرده و از دادگاه عالی خواسته است تا آن را تصدیق کند و اجازه دهد اپ استور آن به حالت عادی بازگردد (توسعه دهندگان فروش خود را به اپل کاهش می دهند). به هر حال، اپل حداقل باید در برخی از کشورها خود را با قوانین جدید اتحادیه اروپا سازگار کند، که این شرکت را ملزم می کند تا سال 2024 به فروشگاه های برنامه شخص ثالث اجازه دهد.منبع

اپل آخرین تلاش خود را برای حفظ کاهش فروش درون برنامه ای آغاز می کند و از دادگاه عالی می خواهد که درخواست تجدیدنظر خود را در مورد پرونده ضد تراست اپیک گیمز بررسی کند. رویترز گزارش ها. دو دادگاه بدوی حکم دادند که اپل باید دستورالعمل‌های خود را که مانع از اضافه کردن گزینه‌های پرداخت خود به برنامه‌ها می‌شود، کنار بگذارد، سیاستی که به نتیجه نهایی اپل کمک کرد.

این مبارزه در سال 2020 آغاز شد، زمانی که Epic یک نسخه جدید را عرضه کرد فورتنایت به‌روزرسانی که به گیمرها امکان می‌دهد از طریق ویژگی پرداخت مستقیم، سکه‌های دیجیتال خریداری کنند. این اقدام ناقض سیاست اپل بود که تمام بازی‌های iOS را ملزم به استفاده از خریدهای درون‌برنامه‌ای می‌کرد – و به اپل ۳۰ درصد از سود را کاهش داد. اپل حذف شد فورتنایت با وجود وضعیت عادی آن به عنوان یکی از پردرآمدترین بازی‌هایش، در پاسخ از اپ استور خود. در تلافی، Epic از اپل شکایت کرد تا به “اقدامات غیرمنصفانه و ضدرقابتی” خود پایان دهد و هدف آن تغییر خط مشی خود در مقابل دریافت هرگونه خسارت باشد.

این شکایت برای هر دو طرف درگیر بود: در سال 2021، قاضی منطقه ای ایالات متحده، ایوان گونزالس راجرز، حکم داد که Epic آگاهانه قوانین اپل را نقض کرده است و سازنده آیفون ملزم به افزودن آن نیست. فورتنایت بازگشت به فروشگاه App. راجرز همچنین اظهار داشت که اپل مانند یک انحصار عمل نمی کند، اما این شرکت باید به برنامه ها اجازه دهد تا سیستم های پرداخت شخص ثالث را در اختیار کاربران خود قرار دهند. این تغییر سال گذشته اجرایی شد و دادگاه استیناف ناحیه نهم ایالات متحده در آوریل گذشته کل حکم را تایید کرد.