اولین کاربران پردازنده‌های گرافیکی NVIDIA RTX 4090 با کانکتورهای برق 16 پین ذوب شده را گزارش کردند.

ممکن است NVIDIA با آتش گرفتن برخی از RTX 4090 مشکل داشته باشد

متأسفانه، نمی‌دانیم که آیا این کارت‌های خاص تحت تأثیر مشکل خم شدن قرار گرفته‌اند یا خیر، اما این یک واقعیت است که بسیاری از کاربران RTX 4090 برای قرار دادن کارت‌های خود در شاسی بدون خم کردن کابل بیش از «3 سانتی‌متر» توصیه‌شده تلاش می‌کنند.

مشکل «واریانس حرارتی» کابل 12VHPWR، منبع: PCI-SIG/GamersNexus

حتی قبل از عرضه کارت RTX 4090، داستانی منتشر شد مبنی بر اینکه PCI-SIG (بدنه پشت مشخصات PCIe) نگران «واریانس حرارتی» برای آداپتورهای برق جدید است. بعداً مشخص شد که NVIDIA بود که این مشکل را به PCI-SIG گزارش کرد.

دو ردیتور گزارش که کارت‌های گرافیک RTX 4090 آنها در حال حاضر مرده‌اند و کانکتورهای برق ذوب شده ممکن است دلیل آن باشد.

منبع: Reddit از طریق Wccftech

منبع

پس از آزمایش پیاده‌سازی‌های مختلف کانکتور جدید 12VHPWR، این شرکت به این نتیجه رسید که خمش شدید و بیش از چرخه‌های اتصال بیش از 40 ممکن است منجر به کانون‌های حرارتی و در برخی موارد حتی ذوب شدن کابل‌ها شود.

اگرچه انتظار می رفت که این اتفاق در نهایت رخ دهد، اما هنوز برای NVIDIA که اولین آداپتورهای کابل جدید هستند، ظاهر خوبی نیست. در حال حاضر، اینها تنها دو مورد اول گزارش شده از دود شدن کارت های جدید هستند، اما احتمالا موارد بیشتری نیز در راه است. NVIDIA قبلاً با اولین Redditor تماس گرفته است، بنابراین ممکن است بعداً بیانیه ای دریافت کنیم.

در همین حال، ممکن است بخواهید بررسی کنید Buildzoid و JayzTwoCents ویدئوهای مربوط به این موضوع

کارت Reggie آتش گرفت و دود در آن وجود داشت، در حالی که کارت Duel به سادگی از بین رفت و آداپتور/کانکتور برق ذوب شده بعداً کشف شد. هر دو کارت جدیدترین کارت‌های گرافیک RTX 4090 هستند که اولین مدل‌های سری جدید هستند که دارای کانکتور برق 16 پین هستند.

کانکتور/آداپتور برق RTX4090 سوخته، منبع: reggie_gakil & NoDuelsPolicyy

Redditors reggie_gakil و NoDuelsPolicyy امروز عکس‌هایی از کارت‌های گرافیک RTX 4090 خود با کانکتورهای 16 پین ذوب شده (معروف به 12VHPWR) منتشر کردند. کارت‌های آن‌ها از بین رفته‌اند و 600 وات جدید NVIDIA ممکن است مقصر بوده باشد.

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر