انویدیا شخصیت های بازی ACE (Avatar Cloud Engine) را با فناوری هوش مصنوعی مولد معرفی کرد.NVIDIA ACE برای بازی‌ها با هوش مصنوعی مولد زندگی را به شخصیت‌های مجازی می‌افزاید

سفارشی مدل ریخته گری مدل های هوش مصنوعی را تولید می کند که در Cloud و PC اجرا می شوند

کامپیوتکس –NVIDIA امروز اعلام کرد NVIDIA Avatar Cloud Engine (ACE) برای Games، یک سرویس ریخته گری مدل هوش مصنوعی سفارشی که بازی ها را با آوردن هوش به شخصیت های غیرقابل بازی (NPC) از طریق تعاملات زبان طبیعی مبتنی بر هوش مصنوعی تغییر می دهد.

توسعه دهندگان میان افزار، ابزار و بازی ها می توانند از ACE for Games برای ساخت و استقرار مدل های هوش مصنوعی گفتار، گفتگو و انیمیشن سفارشی شده در نرم افزار و بازی های خود استفاده کنند.

جان اسپیتزر، معاون توسعه‌دهنده و فناوری عملکرد در NVIDIA می‌گوید: هوش مصنوعی مولد این پتانسیل را دارد که تعاملی را که بازیکنان می‌توانند با شخصیت‌های بازی داشته باشند را متحول کند و غوطه‌ور شدن در بازی‌ها را به‌طور چشمگیری افزایش دهد. NVIDIA با تکیه بر تخصص ما در هوش مصنوعی و چندین دهه تجربه کار با توسعه دهندگان بازی، در استفاده از هوش مصنوعی مولد در بازی ها پیشرو است.

[NVIDIA GeForce] NVIDIA ACE برای بازی‌ها با هوش مصنوعی مولد زندگی را به شخصیت‌های مجازی می‌افزاید (2744 بازدید)

هوش مصنوعی مولد پیشگام در بازی ها
ساختن NVIDIA Omniverse™، ACE for Games مدل های بهینه سازی شده پایه هوش مصنوعی را برای گفتار، گفتگو و انیمیشن شخصیت ارائه می دهد، از جمله:

  • NVIDIA NeMo™ – برای ساخت، سفارشی سازی و استقرار مدل های زبان، با استفاده از داده های اختصاصی. مدل‌های زبان بزرگ را می‌توان با داستان‌های داستانی و شخصیت‌ها سفارشی کرد و از طریق مکالمات غیرمولد یا ناامن از آن محافظت کرد. نرده محافظ نمو.
  • NVIDIA Riva – برای تشخیص خودکار گفتار و تبدیل متن به گفتار برای فعال کردن مکالمه گفتار زنده.
  • NVIDIA Omniverse Audio2Face™ – برای ایجاد فوری انیمیشن چهره رسا از یک شخصیت بازی برای مطابقت با هر آهنگ گفتاری. Audio2Face دارای کانکتورهای Omniverse برای Unreal Engine 5 است، بنابراین توسعه دهندگان می توانند انیمیشن چهره را مستقیماً به شخصیت های MetaHuman اضافه کنند.

توسعه دهندگان می توانند کل راه حل NVIDIA ACE for Games را یکپارچه کنند یا فقط از اجزای مورد نیاز خود استفاده کنند.

‘Kairos’ نگاهی به آینده بازی ها ارائه می دهد
NVIDIA همکاری کرد Convai، یک NVIDIA Inception راه اندازی، برای نشان دادن اینکه چگونه توسعه دهندگان به زودی می توانند از NVIDIA ACE برای بازی ها برای ساخت NPC استفاده کنند. Convai که بر روی توسعه هوش مصنوعی مکالمه ای پیشرفته برای دنیای بازی های مجازی متمرکز شده است، ماژول های ACE را در پلتفرم آواتار بلادرنگ خود یکپارچه کرده است.

در یک نسخه ی نمایشی، به نام کایروس، بازیکنان با جین، تامین کننده یک فروشگاه رامن تعامل دارند. اگرچه جین یک NPC است، اما جین به پرسش‌های زبان طبیعی به‌طور واقع‌بینانه و مطابق با داستان‌های داستانی پاسخ می‌دهد – همه با کمک هوش مصنوعی مولد. دمو را تماشا کنید که در Unreal Engine 5 با استفاده از آخرین ویژگی‌های ردیابی پرتو و NVIDIA DLSS.

Purnendu Mukherjee، بنیانگذار و مدیر عامل Convai، گفت: «با NVIDIA ACE for Games، ابزارهای Convai می‌توانند به تأخیر و کیفیت مورد نیاز برای در دسترس قرار دادن کاراکترهای غیرقابل بازی هوش مصنوعی برای تقریباً همه توسعه‌دهندگان به روشی مقرون‌به‌صرفه دست یابند.

NVIDIA ACE را برای مدل‌های بازی به صورت محلی یا در فضای ابری اجرا کنید
شبکه‌های عصبی که NVIDIA ACE را برای بازی‌ها فعال می‌کنند، برای قابلیت‌های مختلف، با اندازه، عملکرد و کیفیت متفاوت بهینه‌سازی شده‌اند. سرویس ریخته‌گری ACE for Games به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا مدل‌های بازی‌های خود را به‌خوبی تنظیم کنند، سپس از طریق آن‌ها را گسترش دهند NVIDIA DGX™ Cloud، رایانه های شخصی GeForce RTX™ یا در محل برای استنباط در زمان واقعی.

مدل‌ها برای تأخیر بهینه‌سازی شده‌اند – یک نیاز حیاتی برای تعاملات همهجانبه و پاسخگو در بازی‌ها.

هوش مصنوعی مولد به تجربه بازی را متحول کنید
توسعه دهندگان بازی و استارت آپ ها در حال حاضر از فناوری های هوش مصنوعی مولد NVIDIA برای گردش کار خود استفاده می کنند.

  • GSC Game World، یکی از توسعه دهندگان پیشرو در اروپا، Audio2Face را در بازی آینده خود استفاده می کند. استالکر 2: قلب چرنوبیل.
  • Fallen Leaf، یک توسعه دهنده بازی مستقل، از Audio2Face برای انیمیشن چهره شخصیت ها در فورت سولیس، یک تریلر علمی تخیلی سوم شخص که در مریخ اتفاق می افتد.
  • Charisma.ai، شرکتی که کاراکترهای مجازی را از طریق هوش مصنوعی فعال می کند، از Audio2Face برای تقویت انیمیشن در موتور مکالمه خود استفاده می کند.


«پایان بیانیه مطبوعاتی»

منبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر