انتظار می رود شرکای برد AMD پردازنده های گرافیکی دسکتاپ Radeon RX 7600 را در Computex به نمایش بگذارند.


لطفا توجه داشته باشید که این پست با عنوان a برچسب گذاری شده است شایعه.

شایعه شده است که AMD Radeon RX 7600 در Computex ظاهر می شود

مطابق با Igor’sLAB، شرکای هیئت مدیره اکنون روی پردازنده های گرافیکی RDNA3 میان رده کار می کنند تا ظرف چند هفته به نمایش گذاشته شوند.

NVIDIA هنوز تحریم به‌روز شده RTX 4060 Ti را برای شرکای خود ارائه نکرده است. گفته می شود که NVIDIA در واقع هفته گذشته چند جلسه با AIB ها برگزار کرد که انتظار داشتند در سری های آینده 4060 به روزرسانی شوند، اما آنها اصلاً به روز رسانی نشدند. این یک چشم انداز بد برای کسانی است که انتظار دارند پردازنده های گرافیکی میان رده تا سطح پایه زیر 500 دلار باشند، زیرا نه AMD و نه NVIDIA هنوز هیچ کارت گرافیکی، حداقل به طور رسمی، برنامه ریزی نکرده اند.

به طور غیررسمی، NVIDIA همچنان باید RTX 4060 Ti خود را در ماه آینده راه اندازی کند، در حالی که AMD می تواند به طور بالقوه پردازنده گرافیکی دسکتاپ مبتنی بر Navi 33 خود را در هر لحظه در حال حاضر راه اندازی کند. این پردازنده گرافیکی سطح پایه خیلی زود برای لپ‌تاپ‌ها عرضه می‌شود، اما تنها در این هفته شاهد اولین بررسی این واحد، بیش از 4 ماه از زمان معرفی آن بودیم.

ایگور اکنون ادعا می کند که حداقل برخی از شرکای هیئت مدیره Radeon RX 7600 را در Computex به نمایش خواهند گذاشت. اگر این درست بود، ممکن است AMD بالاخره یک GPU مقرون به صرفه RDNA3 در دو ماه آینده داشته باشد زیرا در غیر این صورت هیچ شریک هیئت مدیره جرأت نمی‌کند چیزی را به نمایش بگذارد، مگر اینکه نمونه اولیه بدون نام باشد.

با این حال، آنچه من می توانم تأیید کنم این است که شرکای جداگانه (!) برد AMD یک Radeon RX 7600 را به عنوان یک محصول نهایی در Computex نشان می دهند، در حالی که سایر شرکا که از تراشه های AMD و NVIDIA استفاده می کنند، ابتدا محدودیت انتظار و دید را اعمال می کنند. . به تعبیر مودبانه. این جمله که شما نمی خواهید چیزی تولید کنید فقط برای رضایت تولید و جایی که هیچ شانسی برای سود نمی بینید، کمی دردناک است. در حال حاضر هیچ مبنای قیمتی برای Radeon RX 7700XT وجود ندارد، زیرا شما حتی می توانید به منطقه ضرر وارد شوید زیرا گروه هدف تغییر می کند و قیمت دیگر نباید متناسب باشد.

– ایگور والوسک، Igor’sLAB

در Computex، AMD تمایل دارد هر سال به‌روزرسانی‌های سخت‌افزاری زیادی داشته باشد، اما برای رویداد 2023، این شرکت هنوز هیچ رویداد پخش مستقیم یا سخنرانی اصلی را تأیید نکرده است که به طور بالقوه بتواند به عنوان یک پلتفرم راه‌اندازی عمل کند. نمایشگاه فناوری تایپه در 30 می آغاز می‌شود، اما اولین سخنرانی اصلی در واقع یک روز زودتر برگزار می‌شود، با حضور جنسن هوانگ، مدیرعامل و رئیس NVIDIA.

شایعه شده AMD Radeon RX 7000 Series
VideoCardz.com پردازنده گرافیکی واحدهای محاسباتی تقویت ساعت حافظه TBP تاریخ عرضه
RX 7900 XTX Navi 31 XTX دسامبر 2022
RX 7900 XT Navi 31 XT دسامبر 2022
RX 7800 (XT) Navi 31 (?) TBC TBC
RX 7700 (XT) Navi 32 (?) TBC TBC TBC TBC
RX 7600 (XT) Navi 33 (?) TBC TBC TBC ژوئن 2023 (؟)

مشخصات تا حدی بر اساس Radeon Pro W7800 است

منبع: Igor’sLAB

منبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر