اتاق فرار علمینه | allescape

نکته مهم این است که کسی که بیش از 100 اتاق فرار بازی کرده باشد، لزوماً طراح خوبی نیست، بازی کردن تعداد زیادی اتاق فرار توسط فردی که قصد طراحی اتاق فرار را دارد مانند شمشیر دو لبه است. در طراحی و راه‌اندازی اتاق فرار، چندین هزینه باید پرداخت شود. مانند هزینه تولید ایده و طراحی سناریو، آماده‌سازی زیرساخت‌ها برای اجرای ایده‌ها، طراحی دکور، روشنایی، هوش و نوع تجهیزات مورد استفاده و تعداد تجهیزات مورد نیاز! لازم به ذکر است که محاسبه هزینه‌های طراحی اتاق کاملاً تجربه اتاق فرار تخصصی است.

طراحی معمای اتاق فرار – معماهای پیچیده

پس اول از همه به دنبال طرح معما باشین نه مساله، بعد هم تلاش کنین تا معمای شما خوب از آب در بیاد. معمای خوب، معماییه که ابزارهای لازم برای حل رو به شکل غیر ملموسی در اختیار بازیکن قرار بده. معمولا برنده شدن و باختن توی بازی های ویدیویی یه فیدبک یا بازخورد به بازیکن می ده. بازی های بی شماری وجود دارن که به بازیکن می گن چه موقع یه تلاش صحیح و چه موقع اشتباه بوده.

  • شما می توانید برای مخفی کردن سرنخ ها از وسایل بسیار معمولی و واضح مانند پنهان کردن مجموعه ای از کلیدها در یک گلدان گل یا پول و سرنخ ها در داخل یک کتاب استفاده کنید.
  • با یک موضوع و داستان سرگرم کننده شروع کنید تا به شرکت کنندگان خود انگیزه دهید.
  • مهم اینه که همه بازیکنا درگیر بازی بشن و به قول معروف تو شرایط غوطه ور بشن.
  • لازم به ذکر است که تنها در 2 سال اخیر بیش از 60 کشور به مجموعه کشورهای دارای این سرگرمی اضافه شده اند.
  • بازی های بی شماری وجود دارن که به بازیکن می گن چه موقع یه تلاش صحیح و چه موقع اشتباه بوده.
اتاق فرار علمینه | allescape

این موضوع وقتی اهمیت پیدا می کند که همه تیم ها در یک اتاق فرار دچار مشکل شوند. طبیعتاً همه کسانی که قصد استفاده از اسکیپ روم را دارند، حرفه ای نیستند. معماهای داخل اتاق فرار باید در سطح میانگین هوش و تجربه جامعه طراحی شود. پس از یک ویژگی اتاق فرار خفن، ارایه معماهای قابل حل و منصفانه است. معما ها باید به شکلی در چیده شوند که یک گروه از بازیکنان متوسط، بتواند همه آنها را در طول مدت زمان بازی حل کنند. معمولاً ۷ تا ۱۲ معما در یک بازی اسکیپ روم عادلانه به نظر می رسد.

۱. اتاق فرار فرار از زندان یک

این شعبه در تابستان 1396 با اتاق فرار متفاوت و کاراگاهی سرقت شروع به کار کرد و چند ماه بعد در آذرماه همان سال با اتاق فرار شام آخر در ژانر دلهره آور و درجه سختی بالا تا امروز به فعالیت خود ادامه داده است. در این شعبه امکاناتی مثل فضای کافه موجود نیست اما دارای فضای انتظار مناسب قبل از بازی است. طراحی دکور و فضاسازی از ارکان بسیار مهم اتاق‌های فرار به شمار می‌آید. اینکه سناریو تا چه اندازه بازیکنان را تحت تأثیر قرار دهد، تا حد زیادی به نحوه طراحی دکور و فضاسازی مربوط می‌شود. در این لحظه، اولین چیزی که توجه آن‌ها را به خود جلب می‌کند و حس بازی را انتقال می‌دهد، دکور بازی است.

معمولا برای حل معماهای رایج اتاق فرار، بیشتر به منطق نیاز دارید تا دانش. همیشه طراحی اتاق فقط برای ایجاد اتمسفر و پیش بردن سناریو نیست؛ معماهای رایج اتاق فرار تقریبا همیشه در طراحی اتاق گنجانده می شوند. برای ساخت اتاق فرار فقط داشتن ایده کلی کفایت نمی کنه، بلکه باید واسه خودتون حد و حدود مشخص کنین. اصلا فرقی نمی کنه چه ژانری دوس دارین؛ ترسناک یا درام، اکشن یا فانتزی، جنایی و یا جنگی و تاریخی…

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر