آینده اکنون است، شرکت چینی اولین کارت گرافیک را با PCB صورتی عرضه می کند


Zephyr GeForce RTX 3060 ITX

سازنده کارت گرافیک چینی Zephyrus اولین کارت گرافیک GeForce RTX را با PCB صورتی معرفی کرد.

GeForce RTX 3060 ITX، منبع: Zephyr

اگر نام Zephyr را نشنیده اید، جای نگرانی نیست. این فقط یک برند دیگر است که 1 یا 2 کارت را به طور انحصاری در بازار چین می فروشد. مدل جدید کشف شده توسط @harukze5719 اولین کارت گرافیکی است که می شناسیم دارای PCB صورتی واقعی است.

در حالی که کارت‌های زیادی با طرح‌های «وایفو» یا الهام‌گرفته از انیمه با کفن‌های صورتی و رنگی وجود داشت، هیچ کارتی از هیچ برند شناخته‌شده‌ای وجود نداشت که دارای طرح تخته صورتی باشد. برای ایجاد چنین رنگ پر جنب و جوشی احتمالاً به یک خط تولید و تامین کننده اختصاصی نیاز است. اما برای شرکتی که تنها دو کارت در کل مجموعه دارد، واقعاً می تواند کارساز باشد.

GeForce RTX 3060 ITX، منبع: Zephyr

Zephyr RTX 3060 Ti یک کارت غیر OC با مشخصات بر اساس نوع قدیمی RTX 3060 Ti GDDR6 است. یک کانکتور برق 8 پین، 8 گیگابایت حافظه و یک ساعت بوست استاندارد 1750 مگاهرتز وجود دارد. طراحی فرم فاکتور ITX قابل ذکر است اما در کنار آن به جز رنگ تابلو چیز خارق العاده ای در این کارت وجود ندارد.

تلاش‌های مختلفی برای تصاحب این بازار خاص وجود داشت، اما چنین مدل‌هایی معمولاً به پردازنده‌های گرافیکی میان‌رده‌ای محدود می‌شدند که هیچ چشم‌اندازی از طعم صورتی به بخش علاقه‌مندان نداشت. Zephyr’s RTX 3060 Ti نیز از این قاعده مستثنی نیست.

کارت های جیفورس صورتی، منبع: گوناگون

منبع: @harukaze5719منبع

محمدصادق مجدی

majdi.ir

محمدصادق مجدی هستم عاشق سخت افزار کامپیوتر