آمازون تاسیسات ماهواره ای جدید فلوریدا را برای رقیب خود Starlink می سازد

آمازون از ایجاد شغل مورد انتظار پروژه کویپر تبلیغ کرد. می گوید بیش از 1400 نفر در حال حاضر روی آن کار می کنند و این شرکت انتظار دارد که این ابتکار در نهایت از هزاران تامین کننده و مشاغل بسیار ماهر – به ویژه در آلاباما، فلوریدا و کلرادو – پشتیبانی کند.منبع ماهواره‌های کویپر تا پایان سال 2023 در یک “تاسیسات تولیدی پیشرفته” در کرکلند، واشنگتن مونتاژ خواهند شد. تاسیسات جدید فلوریدا محموله‌های ماهواره‌ای را دریافت می‌کند و مقدمات نهایی را قبل از استقرار تجاری آنها انجام خواهد داد. آمازون می‌گوید پرتاب‌های ایمن از سوی Blue Origin، Arianespace و United Launch Alliance (ULA) انجام شده است. اکثر واحدها از ایستگاه نیروی فضایی کیپ کاناورال فلوریدا در نزدیکی مرکز پردازش جدید مستقر خواهند شد.

رقیب استارلینک آمازون، پروژه کویپر، در حال نزدیک‌تر شدن به مرحله پایانی است. این شرکت امروز اعلام کرد که یک مرکز پردازش ماهواره ای 120 میلیون دلاری جدید برای این طرح در مرکز فضایی کندی در فلوریدا در دست ساخت است. آمازون قصد دارد اولین ماهواره‌های خود را «در ماه‌های آینده» به فضا پرتاب کند و پس از آن اولین آزمایش‌کنندگان مشتری در سال آینده.

مانند Starlink ایلان ماسک، پروژه کویپر نیز با هدف ارائه پهنای باند ماهواره ای سریع و مقرون به صرفه به مناطقی که “به وسیله اینترنت و گزینه های ارتباطی سنتی خدمات رسانی نشده یا کمتر مورد استفاده قرار می گیرند” است. (این یک ابتکار آمازون است، اما باید از یک رابطه راحت با Blue Origin که متعلق به جف بزوس، بنیانگذار آمازون است، لذت برد.) پروژه کویپر در سال 2018 آغاز شد و دو سال بعد مجوز ماهواره FCC را دریافت کرد. این شرکت قصد دارد مجموعه ای متشکل از 3236 ماهواره ایجاد کند تا پوشش پهنای باند یکپارچه برای کاربران روستایی فراهم کند. آمازون هنوز قیمت گذاری مصرف کننده را اعلام نکرده است، اما به برنامه های مقرون به صرفه اشاره می کند و می گوید: “قیمت مقرون به صرفه یک اصل کلیدی پروژه کویپر است.” این شرکت همچنین قصد دارد چندین ردیف سرعت / قیمت ارائه دهد.